recenzje

Siodełko Selle Italia SLR Lady Flow

Podziel się tym artykułem:
Selle Italia SLR Lady Flow

Od kilku lat jeżdżę na rowerze mtb na siodełku Selle Italia Diva Gel i jestem z niego bardzo zadowolona. Po zakupie szosy zdecydowałam się jednak na dobór innego, bardziej sportowego siodełka tej firmy. Mój wybór padł na Selle Italia SLR Lady Flow. Po dwóch miesiącach jazd i kilku wycieczkach powyżej 150 km mogę więc wystawić odpowiednią recenzję.

Siodełko Selle Italia SLR LADY Flow zostało zaprojektowane z myślą o kobietach. To typowe sportowe i wąskie siodło przeznaczone zarówno do jazdy na szosie jak i mtb.

Po środku znajduje się duże anatomiczne wycięcie, które jednak nie przeszkadza w jeździe, a wręcz przeciwnie – zapobiega szkodliwemu uciskowi kobiecych narządów.

Selle Italia SLR Lady Flow

Siodełko jest bardzo twarde. Nie ma żelowych wkładek. Jednak, wbrew pozorom jest bardzo wygodne. Przejechałam na nim już trasy powyżej 150 km i ani razu (nawet podczas długich podjazdów) nie odczułam bólu pośladków. Obawiałam się tego ze względu na twardość siodełka oraz większy nacisk na kości kulszowe spowodowany mniejszą powierzchnią siedzenia, ale jak się okazało – zupełnie niepotrzebnie.

Siodełko wykonane jest ze skóry syntetycznej, skorupa z tworzywa z 30% domieszką karbonu, a pręty z tytanu. Na temat samej wytrzymałości nie mogę jeszcze zbyt wiele napisać, na razie nie widać żadnych oznak zużycia.

Siodełko ma bardzo ładnie wykonanie, ciekawą kolorystykę oraz kształt. Model SLR Lady Flow dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i białej. Ja posiadam wersję białą, którą bardzo łatwo się czyści.

slr-lady-flow-czarne
slr-lady-flow-biale
slr-lady-flow-czarne-bok
slr-lady-flow-biale-bok

Waga katalogowa siodełka jest dosyć niska i wynosi 185 g – mój egzemplarz był jednak nieco cięższy i ważył 192 g.

Cena za ten model wynosi ok. 450 zł. Dosyć drogo, ale trzeba wziąć pod uwagę, że jest to topowe siodełko Selle Italia dla kobiet.

Podsumowując, przed zakupem tego siodełka trochę się wahałam. Jego cena jest dość wysoka, a ja nie byłam pewna, czy mi w ogóle podpasuje. Parę lat temu kupiłam sportową wersję siodełka WTB, jednak zupełnie mi nie podeszła. Z kolei opinie na temat siodełka SLR Flow są podzielone – niektórym osobom bardzo odpowiada, a inni z kolei wystawili mu negatywne opinie (za brak komfortu).
Na szczęście ten model siodła okazał się dla mnie bardzo wygodny. W ogóle nie czuję bólu pośladków podczas jazdy, co zdarzało mi się nawet przy bardzo miękkiej wersji Selle Italia Diva. Na początku jazdy czułam lekki nacisk na kości kulszowe, ale siodełko szybko się wyrobiło (albo ja się przyzwyczaiłam) i już później w ogóle nie odczuwałam dyskomfortu w tych okolicach.

Selle Italia SLR Lady Flow

Selle Italia SLR LADY Flow mogę śmiało polecić osobom o sportowym zacięciu, które szukają lekkiego, wygodnego siodełka o ładnym wyglądzie. Jednak tak jak z każdym siodełkiem, istnieje ryzyko że totalnie nam ono nie podpasuje.
Jeśli zdecydujecie się na zakup Selle Italia SLR LADY Flow, to koniecznie podzielcie się wrażeniami z jazdy w komentarzu.

Przydatne linki:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *