recenzje

Rękawiczki Giro Tessa

Podziel się tym artykułem:
Rękawiczki Giro Tessa
Rękawiczki Giro Tessa
Rękawiczki Giro Tessa

Nie ukrywam, że kupując krótkie rękawiczki na rower – kieruję się przede wszystkim ich wyglądem. Modele Griro Tessa mają bardzo ładny krój, kolorystykę i wzory, a jaka jest ich funkcjonalność?

Górna część rękawiczek wykonana jest lekkiej, przewiewnej i dobrze oddychającej siateczki. Okolice kciuka pokryte są natomiast warstwą mikrofibry, która pochłania wilgoć (może służyć np. do wycierania potu).

Rękawiczki Giro Tessa

Ponadto, między placami znajduje się nie krępujący, rozciągliwy materiał.
Rękawiczki zapinane są na mocny rzep. Jeśli jednak chcemy utrzymać je dłużej w dobrym stanie, to trzeba ostrożnie zapinać rękawiczki. W przeciwnym razie rzep przyczepia się do materiału, powodując jego mechacenie.

Spód rękawiczek jak w większości modeli tego typu – wykonany jest ze skóry syntetycznej, co pozytywnie wpływa na ich trwałość oraz stanowi dodatkową ochronę w trakcie upadków.
Rękawiczki wyposażone są również żelowe wstawki, które zapobiegają odciskom i redukują wibracje w trakcie jazdy, co poprawia komfort jazdy.

Kolorystyka rękawiczek zmienia się co roku. Aktualnie w sprzedaży dostępnych jest osiem wersji kolorystycznych. Cena za parę jest dość wysoka, bo wynosi ok. 120 zł. Dostępne są w rozmiarach „S”, „M” i „L”.

Rękawiczki Giro Tessa wersje kolorystyczne 2016

Posiadam już dwie pary rękawiczek Giro Tessa. W poprzednich przejeździłam cały sezon na rowerze mtb. Rękawiczki dobrze przylegają do dłoni i są wytrzymałe na upadki. Dolna warstwa, a zwłaszcza żelowe wkładki nadal są w odpowiednim stanie. Jednynie górny materiał trochę się pozaciągał od rzepów, zblakł, a biały kolor poszarzał – nie dbałam jednak o nie jakość szczególnie, więc może to było przyczyną.

Rękawiczki Giro Tessa 2014
Rękawiczki Giro Tessa

Podsumowując, z rękawiczek Giro Tessa jestem zadowolona i nie zawahałabym się kupić ich po raz kolejny. Z dostępnością tego modelu w sklepach jest jednak problem, także trzeba trochę poszukać aby znaleźć odpowiadający nam kolor i rozmiar.

Przydatne linki:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *