recenzje

Kask Rudy Project Zumax

Podziel się tym artykułem:
Kask Rudy Project Zumax

Rudy Project to jeden z wiodących producentów kasków rowerowych. Do tej pory miałam okazję testować model tej marki o nazwie Zuma, a od niedawna jego następcę – Rudy Project Zumax.

Rudy Project Zumax nie różni się praktycznie niczym od swojego poprzednika. Konstrukcja i wygląd są niemal identyczne. To właśnie z tego względu zdecydowałam się na jego zakup. Przyzwyczaiłam się już do poprzedniego modelu. Bardzo odpowiadał mi jego ciekawy design, zgrabny krój oraz kolorystyka. Przede wszystkim jednak kask ten bardzo dobrze prezentuje się na głowie – jest dosyć twarzowy (przynajmniej mi osobiście bardzo podpasował), a różnie z tym bywa.

DSC00873
Kask Rudy Project Zumax

Kask Zumax posiada dosyć sporo otworów wentylacyjnych (w sumie 21), co sprawia, że jest dość przewiewny i dobrze się sprawdza także podczas upałów. Wykonany jest w technologii in-moud, co oznacza że powłoka zewnętrzna zespolona jest ze skorupą. Tworzy to wytrzymałą konstrukcję o niewielkiej wadze i nowoczesnym kształcie.

Regulacja kasku jest prosta w obsłudze i gwarantuje szybkie i dobre dopasowanie do głowy. Pierścień obwodu, który okala głowę – regulowany jest za pomocą pokrętła. Posiada on także regulację wysokości, co sprawia, że łatwo można ustawić osadzenie kasku na głowie. Paski kasku wyposażone są w plastikowe klamry Fastex, które również zapewniają odpowiednią i łatwą regulację.
Między paskami znajduje się specjalny otwór, w który rowerzystki mogą włożyć kucyk. Niestety, często brakuje wówczas w regulacji mocniejszego zakresu- być może zależy to od gęstości włosów, bynajmniej ja mam z tym mały problem.

Kask Rudy Project Zumax
Kask Rudy Project Zumax

Ponadto, kask posiada zintegrowany, zdejmowany daszek (nigdy go jednak nie zakładałam), pokrowiec, a także dwie wymienne wkładki o różnych grubościach, które wykonane są z hipoalergicznego, antyzapachowego materiału skutecznie odprowadzającego wilgoć. Jedna z wkładek wyposażona jest w praktyczną siateczkę przeciwko owadom. Wkładki są łatwe w demontażu, zapinane na rzepy. Można je szybko ściągać do mycia. Minusem jest wykonanie wkładek, których materiał z czasem zaczyna się rozwarstwiać, co wygląda niezbyt elegancko.

Kask Rudy Project Zumax wkładki

Pewne zastrzeżenia mam również co do jakości wykończenia tego modelu. Ryski, niewielkie wgniecenia, ubytki w piance, czy nierówno zespolona powłoka zewnętrzna ze skorupą to coś, czego możemy się spodziewać zamawiając ten kask.
Rozczarowuje również kraj produkcji – niestety nie odbywa się ona we Włoszech, lecz w Chinach.

Cena kasku to ok. 400 zł.
Dostępny w dwóch rozmiarach: S/M (54-58 cm) i L (58-61 cm), a także w kilku wersjach kolorystycznych: białej, czarnej, czerwono-czarnej, zielonej (fluo) oraz zielono-czarnej.

Podsumowując, kask Rudy Project Zumax mam co prawda dopiero od tygodnia, jednak w mojej recenzji kierowałam się ponad 3-letnimi testami jego poprzednika – modelu Zuma. Największą zaletą tego kasku jest jego lekkość, ciekawy i ładny wygląd oraz dobra wentylacja. Dobrze wrażenie psuje jednak trochę jakość wykończenia. Kupiłam ten model ponieważ poprzedni bardzo pasował mi do twarzy i to przeważyło o moim wyborze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *