recenzje

Endura BaaBaa Merino Tech MultiTube

Podziel się tym artykułem:
Endura BaaBaa Merino Tech MultiTube

Chusta wielofunkcyjna to praktyczne uzupełnienie stroju kolarskiego. Do tej pory jeździłam w produkcie firmy Buff (Cyclone Gradient). Brakowało mi jednak cieńszej chusty, którą mogłabym założyć w trakcie cieplejszych dni. Tak trafiłam na bandanę Endura Merino Tech MuliTube.

Obecnie w sklepach mamy szeroki wybór sportowych chust wielofunkcyjnych. Zależało mi jednak na takiej, która będzie uszyta z materiału odpowiednich właściwościach.
Chusta Endury wykonana jest w 100 % z naturalnej wełny Merino, która dobrze utrzymuje ciepło- nawet, gdy jest wilgotna. Bandanę miałam już okazję testować zarówno w trakcie cieplejszych dni, jak również podczas ujemnych temperatur (ok. -3 st.) i dobrze spisała się w tych warunkach. Podczas naprawdę zimnych dni warto jednak ubrać coś grubszego (szczególnie jeśli kurtka nie posiada wysokiego kołnierza) lub założyć tę chustę połączeniu z kominiarką.

Endura BaaBaa Merino Tech MultiTube

Dodatkowo wełna Merynosa zawiera lanolinę (wosk zwierzęcy), który posiada właściwości antybakteryjne i zapobiega powstawaniu przykrych zapachów. Jest to według mnie największa zaleta tego produktu. Moja poprzednia chusta firmy Buff już praktycznie po 1-2 jazdach nadaje się do prania ze względu na mało przyjemny zapach. Zakładanie chusty na nos i usta, oraz pot wydzielany w trakcie jazdy -stanowią idealną pożywkę dla bakterii, które odpowiadają za nieprzyjemny zapach. Tymczasem w bandanie Endury jeżdżę już od ponad dwóch tygodni i nadal nie wymaga prania – jej zapach jest ciągle neutralny i nie drażni mnie.

Bandanę Merino możemy zakładać na wiele różnych sposobów- jako szal lub czapkę. Dla mnie jednak najlepiej sprawdza się jako chusta na szyję. Bandana ta jest tak lekka i delikatna, że nie powoduje żadnego dyskomfortu i szybko zapominamy, że mamy ją na sobie.

Endura BaaBaa Merino Tech MultiTube
Endura BaaBaa Merino Tech MultiTube

Materiał jest rozciągliwy i dobrze przylega do twarzy. Jednak, jeśli nie naciągniemy go na nos, to dość szybko zsuwa się z ust na szyję (zresztą jak w większości chust tego rodzaju). Ponadto, cienki materiał nie utrudnia nam zbytnio oddychania, gdy naciągniemy go na usta.

Z opisaniem wytrzymałości i odporności na pranie będę musiała jeszcze trochę poczekać – do czasu aż przetestuję trochę dłużej tę bandanę.

Koszt takiej chusty to ok. 80 zł. Dostępna jest w trzech wersjach kolorystycznych: różowym, niebieskim i czarnym.

Podsumowując, pomimo swojej prostoty bandana firmy Endura to naprawdę dobry produkt, który świetnie spełnia swoją rolę.

Przydatne linki:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *