recenzje

Buff Cyclone Gradient

Podziel się tym artykułem:
Buff Cyclone Gradient Widstopper

Kiedy robi się chłodniej, warto osłaniać szyję podczas jazdy, aby uniknąć przeziębień. Jako nauczycielka jestem dodatkowo narażona na różne infekcje gardła, dlatego zależy mi na dobrej ochronie tych okolic. Bardzo praktycznym i dobrym rozwiązaniem jest komin na szyję. Od trzech lat jeżdżę w Buff’ie Cyclone Gradient Widstopper.

Buff uszyty jest z dwóch materiałów. Pierwsza, górna warstwa to cieńszy, elastyczny materiał, który możemy naciągnąć aż po same oczy.
Z czasem jednak materiał trochę się rozciąga i nie opina już tak dobrze twarzy- lekko zsuwając się podczas jazdy. Poza tym, górna warstwa buff’a jest dość gruba, więc po naciągnięciu jej na usta i nos- nie oddycha się tak lekko, co może być trochę kłopotliwe przy bardziej intensywnym wysiłku. Materiał szybko robi się wilgotny, co nie jest zbyt przyjemne, a po kilku jazdach wymaga prania.

Z kolei dolna warstwa buffa’a wykonana jest z mikrofibry, a jego przednia część posiada dodatkowo membranę Windstopper, która nie przepuszcza wiatru i chroni szyję przed przewianiem. Ta część bardzo dobrze pełni swoją funkcję i to głównie ze względu na nią zdecydowałam się na ten model komina. Jest to jednak dość gruby materiał, który długo schnie po praniu i przy większych temperaturach może już nam przeszkadzać. Najlepiej więc taka warstwa z Windstopper’a sprawdza się jesienią, zimą i wczesną wiosną. Gdy zrobi się już cieplej- polecam zakup buff’a wykonanego z cienkiego materiału.

Buff Cyclone Gradient Widstopper

Komin ten możemy zakładać nie tylko na szyję, ale także kombinować na wiele sposobów, zakładając go np. na głowę. Przyda nam się zarówno podczas jazdy rowerem, jak i w trakcie uprawiania innych sportów. Kiedy mocno wieje zakładam go nawet pod zwykłą kurtkę na miasto:)

Cena tego buff’a jest dość wysoka, bo wynosi ok. 140 zł.

Do wyboru jest kilkanaście wersji kolorystycznych. Ta którą ja posiadam nie jest już co prawda dostępna na stronie producenta, ale nadal można ją znaleźć w sklepach internetowych.

Buff Cyclone Gradient Widstopper

Podsumowując, Buff Cyclone Gradient jest dobrym rozwiązaniem zwłaszcza w trakcie zimowych, wietrznych dni- przede wszystkim ze względu na dolną warstwę, która skutecznie chroni szyję przed zimnym wiatrem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *